Czy  dieta kapuściana jest skuteczna? Jeśli chcesz zacząć ją stosować, najpierw przeczytaj poniższy tekst i moje doświadczenia z tą dietą.

Nigdy nie miałam problemów z nadwagą, jednak od czasu do czasu nabierałam nieestetycznego tłuszczyku w okolicach brzucha i ud.

Sama myśl o siłowni przyprawia mnie o mdłości, dlatego testowałam na sobie kolejne diety.

Dziś chciałabym wam przedstawić efekty dwóch z nich – diety kapuścianej oraz diety 5 2.

Zupa z kapusty czyli dieta kapuściana…

Dieta KapuścianaDieta kapuściana jak sama nazwa wskazuje opiera się na kapuście, a konkretniej na zupie z tego warzywa. Można ją stosować maksymalnie przez 7 dni. W tym czasie zgodnie z obietnicami powinniśmy stracić 5 kg.

Tylko właściwie czego? Wody? Mięśni? Bo raczej nie tłuszczu… Niestety dotarło to do mnie dopiero kilka tygodni po przerwaniu diety. Wytrzymałam tylko 4 dni – monotonia mnie wykańczała, fizycznie nie czułam głodu, jednak nie mogłam przestać myśleć o normalny jedzeniu.

Zaczęłam się bać, że po zakończeniu diety już nigdy nie spojrzę na kapustę i co gorszę – rzucę się na lodówkę i nie odpuszczę dopóki będzie w niej coś więcej niż światło i puste pudełka.

Nie wiedzieć dlaczego, ale dopiero po rezygnacji z diety kapuścianej zaczęłam sprawdzać opinie na forum. Wygląda na to, że dzięki słabej woli uniknęłam efektu jo-jo, na który skarży się zdecydowana większość „kapuśniaczek”.

Dr Mosley – Dieta 5:2

W czeluściach cyberprzestrzeni natrafiłam na artykuł poświęcony diecie 5:2. Spodobały mi się jej proste zasady – przez 5 dni jemy zupełnie normalnie, przez kolejne 2 ograniczamy się do 500 kalorii dziennie.

Błyskawiczne zmniejszenie żołądka, różnorodność posiłków, szybki i trwały spadek wagi – to podstawowe zalety tej diety. Dwa dni głodówki sprawiły mi pewne trudności tylko za pierwszym razem.

Przed kolejnym postem zaczęłam brać Diet Booster, czyli ziołowy suplement w tabletkach uzupełniający dietę 5 na 2. I faktycznie, tak jak obiecuje producent – żadnego głodu czy spadków energii. Podchodzę do takich rewelacji sceptycznie, ale że zależało mi na szczuplej sylwetce postanowiłam spróbować.

I chwała mi za to! Wady diety 5:2? Nawet jeśli jakieś są, ja do dnia dzisiejszego ich nie poznałam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here