Dieta to odpowiednio ułożone menu, które ma nas doprowadzić do określonego celu, którym może być np. zrzucenie zbędnych kilogramów ( najczęstszy powód stosowania diety ), oczyszczenie organizmu z toksyn czy po prostu w celach zdrowotnych lekarz zalecił nam dietę.

Są jednak diety tak dziwne, że nawet lekarze lub dietetycy nie potrafią ich sklasyfikować do żadnej z kategorii, są to po prostu dziwne diety. Do takich diet można zaliczyć między innymi:

1. Dieta papierosowa

Dziwne diety - dieta papierosowaMimo, że od najmłodszych lat dzieci na każdym kroku słyszą, że palenie szkodzi zdrowiu i prowadzi do różnych chorób, a w konsekwencji nawet do śmierci to po Ziemi chodzą ludzie, którzy uważają palenie za sposób na odchudzenie. Na czym polega ten cudowny sposób odchudzania?

Po prostu na paleniu, paleniu i jeszcze raz paleniu im więcej tym lepiej. Oczywiście dieta jest bardzo szkodliwa dla zdrowia i nie należy jej stosować. Dietę zapewne stosują osoby, które nie mogą rzucić palenia i szukają usprawiedliwienia w tym przypadku dieta to dobra wymówka.

2. Dieta biblijna

Kolejna dziwna dieta stosowana zapewne przez osoby głęboko wierzące i dobrze znające biblię. Dieta polega na jedzeniu takich potraw jakie spożywali ludzie z biblii. Lekarze zauważyli, że dieta ta nie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i nie może być długo stosowana, ale nie wszystkie osoby słuchają „wypocin” lekarzy.

3. Przeżuwanie

Według wytycznych diety nawet najmniejszy kęs trzeba dokładnie przerzuć mówiąc dokładnie mam na myśli co najmniej 32 razy, żeby organizm prawidłowo przyswoił jedzenie. W dodatku nie wszystko można zjeść po przechyleniu głowy do tyłu mniejsze kawałki spłyną nam same do gardła, natomiast te które są zbyt duże trzeba uznać za niedokładnie przeżute i wypluć.

4. Dieta „Śpiącej królewny”

Dieta wydaje się mieć logiczne wytłumaczenie i wynika z prostej logiki jeśli śpimy nie jemy zatem trzeba jak najwięcej spać, żeby jak najmniej jeść. Diety nie mogą stosować osoby pracujące chyba, że ich szef pozwala im spać w pracy.

Jeśli naprawdę chcemy schudnąć trzeba udać się do lekarza lub dietetyka w celu opracowania indywidualnego jadłospisu. Nie można eksperymentować ze swoim zdrowiem próbują szkodliwych i dziwnych diet znalezionych np. w Internecie. Dieta musi być odpowiednio ułożona bez żadnego dziwnego kombinowania.

Co Jeść Na Diecie Zielus, Żeby Schudnąć?
Bezpłatna Lista Ponad 100 Produktów, Które Pomogą Ci W Końcu Schudnąć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here