Domowej roboty maseczka na trądzik jest świetnym sposobem na uzupełnienie naszej kuracji. Każdy kto zmaga się z problemem trądziku, wie, że wszystkie sposoby na jego pozbycie się, które mogą zadziałać, są dobre. Wszystkie…

Jedną z najbardziej popularnych maseczek jest mieszanka miodu, jogurtu i cytryny. To chyba jedna z pierwszych, które wykonałam w swoim życiu i wypróbowałam.

Maseczka na trądzik

Maseczka ta ma działanie nie tylko antybakteryjne, co pozwala na uniknięcie nowych zmian skórnych, ale również kojące, dzięki jogurtowi. Cytryna natomiast ma właściwości wybielające blizny i przebarwienia skórne powstałe po usuniętych już krostkach. Do mieszanki warto dodać białko jaja, które wzmacnia system odpornościowy skóry i ochrania ją przed czynnikami zewnętrznymi niczym najlepszy krem ochronny.

Maseczkę robimy z dwóch łyżek miodu, czterech łyżek soku z cytryny, trzech łyżek jogurtu naturalnego i białka jednego jaja. Czyli tak naprawdę, podstawowych produktów spożywczych, które zazwyczaj mamy w domu.

Po wymieszaniu składników należy zaczekać około piętnastu minut aż masa zgęstnieje. Maseczkę możemy przechowywać w lodówce przez okres jednego tygodnia. Kurację możemy stosować co dwa dni, pozostawiając maseczkę na twarzy przez 15 minut. Po zmyciu mieszanki z twarzy należy nałożyć na nią krem nawilżający.

Jaka była Wasza pierwsza maseczka na trądzik? Długo ją stosowaliście?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here