Wiele mówi się o domowych sposobach na różne dolegliwości. Wśród tych, z którymi walczymy najczęściej jest trądzik, który coraz częściej występuje również na skórze osób dorosłych. Nie jest tajemnicą, że po najlepsze porady należy zwracać się do naszych mam i babć. Jedną z najczęściej używanych metod naturalnego zwalczania trądziku, jest maseczka z drożdży.

Jest to prosty i niezwykle tani sposób na pozbycie się uporczywego problemu z naszą skórą. Drożdże mają działanie oczyszczające. Świetnie pozbywają się nadmiaru sebum ze skóry tłustej i mieszanej. Ponadto drożdże zawierają cenne aminokwasy, minerały i witaminy, które regenerują skórę, chronią ją i powodują, że jest odżywiona i dotleniona, a co za tym idzie piękniejsza.

Przygotowanie maseczki jest banalnie proste. Potrzebujemy:
1/4 kostki drożdży piekarskich
1-2 łyżeczek letniego mleka

Łączymy ze sobą składniki tak, aby uzyskać jednolitą papkę. Nakładamy na oczyszczoną twarz i czekamy około 20 minut. Maseczkę spłukujemy letnią wodą. Można stosować ją codziennie. Kuracja powinna trwać około miesiąc. Po tym czasie znacznie zmniejszy się widoczność i powstawanie nowych wyprysków, a przy lekkich formach trądziku może nawet zaniknąć.

Zachęcam do wypróbowania tej maseczki. Jest niezwykle tania, miesięczna kuracja będzie kosztowała mniej niż 10 złotych. Już po pierwszym zastosowaniu zauważycie, że skóra jest bardziej gładka i odżywiona.

Maseczkę można również wzbogacić o inne składniki takie jak miód, który ma właściwości antybakteryjne.

Może macie swoje doświadczenia z ta maseczka i jej skutecznością, albo znacie inna jej recepturę, która jest jeszcze bardziej skuteczna? Koniecznie podzielcie się nią z nami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here