Jeśli nie wiesz dlaczego tyjesz, choć ćwiczysz i zachowujesz odpowiednią dietę, warto sprawdzić, czy twoja tarczyca produkuje odpowiednią dawkę hormonów. Każdy na pewno słyszał o nadczynności lub niedoczynności tarczycy.

Nadczynność jest dużo bardziej uciążliwa od niedoczynności, nieleczona może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w ludzkim organizmie. Jednak osoby mające nadczynność w przeważającej mierze są osobami bardzo szczupłymi, mają bardzo szybki metabolizm.

Dzieje się tak, ponieważ ich tarczyca produkuje nadmiar hormonu odpowiedzialnego za przemianę materii oraz za spalanie tkanki tłuszczowej,- produkuje zwiększoną ilość tyroksyny. Tyroksyna jest głównym hormonem produkowanym przez tarczycę.

Osoby chore na nadczynność przyjmują leki obniżające produkcję tego hormonu. Ale co z tymi chorymi na niedoczynność, czyli odwrotność nadczynności? Nieleczona niedoczynność co prawda nie tak jak jej przeciwniczka ale równZażywanie lewotyroksyny czyli niebezpieczny sposób na odchudzanieież jest niebezpieczna i może doprowadzić do uciążliwych dolegliwości.

Tarczyca wyżej wymienionych powoduje za mało tyroksyny, niewystarczająca ilość bardzo ważnych hormonów powoduje tycie. Aby zachować odpowiednie funkcje tarczycy, osoby chore przyjmują Lewotyroksynę, analog naturalnej tyroksyny. Oprócz tych, którzy powinni ją przyjmować są tacy, którzy przyjmują tylko po to aby poprawić swój wygląd i „spalić trochę tłuszczu” czy „zgubić kilka kilo”.

Lewotyroksyna znana jest od wielu lat jako najpopularniejszy lek zażywany przez kulturystów. A od niedawna zażywanie lewotyroksyny stało się nową modą na odchudzanie, rzecz jasna wśród tych u których tarczyca pracuje w sposób jak najbardziej prawidłowy. Kulturyści robią to pod czujnym okiem trenera i lekarza a szary człowiek pragnący zrzucić „te kilka kilo” takiej pomocy nie posiada i zdaje się na siebie podejmując decyzję.

Osoba zdrowa przyjmując lewotyroksynę już po tygodniu, przyjmowania zaczyna zauważać efekty, stąd tak duże zainteresowanie tematem. Niestety nie jest to tak piękne i proste jak mogłoby się nam wydawać, lewotyroksyna przyjmowana bez dokładnego ustalenia dawki przez lekarza endokrynologa jest zabójstwem dla zdrowej tarczycy.

Ten niezwykle niebezpieczny sposób na odchudzanie może doprowadzić do zapalenia mięśnia sercowego, padaczki aż w końcu do zachorowania na nadczynność tarczycy. Warto o tym pamiętać decydując się na samowolne odchudzanie w ten właśnie sposób.

Tym bardziej, że po dłuższym czasie tarczyca uodparnia się na hormony i jej działanie nie jest już tak olbrzymie jak w pierwszym miesiącu kuracji, a skutki w postaci rozregulowanego metabolizmu, możemy odczuwać już przez całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here