Wraz z nadejściem wiosny odchodzą w zapomnienie ciepłe i grube swetry, a do łask wracają ubrania odrywające większą część ciała. To niesie ze sobą konieczność dokładnej depilacji, która niestety może podrażniać skórę, powodować wrastanie włosków i powstawanie nieestetycznych wyprysków. Sama czynność usuwania zbędnego owłosienia doprowadza niektórych do szaleństwa. Co na to natura? Ona zawsze daje nam odpowiedź na nasze bolączki.

Olejek mrówkowy

W dzisiejszym wpisie przybliżę Wam działanie i zalety olejku mrówkowego – produktu, o którym pewnie nie każdy słyszał, uwierzcie mi, że warto się nim zainteresować.

Wokół jego specyficznego składu krąży legenda, jakoby „marokańska Telimena” zasiadła na rzekomo opuszczonym mrowisku. Relaks na trawie zakończył się ukąszeniami mrówek, czerwonymi plamami na po ukąszeniach i… skórze gładszej i pozbawionej części włosków. Sprawa nie została zbagatelizowana i przeprowadzono badania na próbkach pobranych z mrowiska.

Ile w tym prawdy – nigdy nie wiadomo. Jeśli to chwyt marketingowy, całkiem udany, jeśli prawda, trafiło na odpowiednią osobę, bo dziś możemy cieszyć się niezwykłymi właściwościami olejku mrówkowego.

Olejek mrówkowy – właściwości

Głównym składnikiem olejku mrówkowego jest kwas zawarty w jajach mrówek. Powoduje on zmiękczenie mieszka włosowego, przez co staje się on słabszy i hamowany jest wzrost włosa. Odpowiednio stosowany olejek mrówkowy zapobiega wrastaniu się włosków po depilacji, widocznie zmniejsza ilość owłosienia (może nawet spowodować jego zanik) i eliminuje podrażnienia po usuwaniu włosków.

Olejek powinien być stosowany 2-3 razy dziennie. Kuracje rozpoczynamy około 3 dni po depilacji (musi to być depilacja usuwająca włos razem z cebulką np. wosk). Przed użyciem olejek należy wstrząsnąć i ogrzać w ciepłej wodzie. Kilka kropel olejku wmasowujemy w suchą i umytą skórę, aż do całkowitego wchłonięcia. Po około dwóch godzinach możemy go zmyć. Olejek jest w stu procentach naturalnym produktem i może być stosowany, aż do osiągnięcia pożądanych efektów. Cena olejku to około 30 złotych za 15 mililitrów.

Być może jego stosowanie wydaje się być kłopotliwe, ale rezultaty jakie można nim osiągnąć wydają się być tego warte. Nawet jeżeli olejek nie usunie, u niektórych, całkowicie zbędnego owłosienia, to już samo osłabienie włosów i brak podrażnień po depilacji są wystarczającym powodem, aby go wypróbować.

Oczywiście jak każdy produkt zawierający w sobie alergen należy przetestować. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to osoby uczulone na jad mrówek i ogólnie owadów.

Spotkaliście się kiedyś z takim rodzajem olejku? Jakie rezultaty osiągnęliście dzięki niemu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here