Węgiel aktywny jest doskonałym absorbentem przeróżnych substancji, dzięki czemu z powodzeniem stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń. Taką niebywałą zaletę należałoby przekuć w urodowy sukces. Rzeczywiście można! W dzisiejszym wpisie: wybielanie zębów!

Węgiel aktywny kupicie w każdej aptece. Jest szeroko dostępny i niedrogi. Swój kupiłam za niecałe 8 złotych za 30 kapsułek. Co najlepsze całe opakowanie wystarczy na co najmniej 3 miesiące kuracji!

Wybielanie zębów węglem aktywnym.

Skoro jesteśmy już przy formie węgla, do wybielania zębów najlepiej nadaje się właśnie ten w kapsułkach. Nie trzeba będzie go rozdrabniać, wystarczy jedynie otworzyć kapsułkę i już gotowy jest do użycia.

Jak przeprowadzić wybielanie zębów?

Jak już wspomniałam tak naprawdę potrzebny jest jedynie węgiel w kapsułkach. Możecie przed nałożeniem wymieszać go również z olejem kokosowym, który ma świetne właściwości aseptyczne i przeciwzapalne, ale jest to krok opcjonalny. Zawartość kapsułki (lub jej mieszankę) należy nałożyć na szczoteczkę do zębów i rozpocząć szczotkowanie. Nie zraźcie się głęboko czarną barwą. Wasze zęby nie staną się czarne, a wręcz przeciwnie, barwa ta przekuje się w biel! Zęby należy szczotkować przez około 5 minut zwracając szczególną uwagę na miejsca o największych przebarwieniach. Ja w tym czasie nastawiam stoper albo po prostu oglądam film na YouTube. ? Po wyszczotkowaniu zębów należy najpierw przepłukać je wodą, a następnie ponownie umyć pasta do zębów, którą stosujecie na co dzień. I gotowe! Założę się, że już zobaczycie różnicę.

Węgiel aktywny szczególnie dobrze radzi sobie z przebarwieniami powstałymi w skutek picia kawy, herbaty, wina czy palenia papierosów. Niestety musicie pogodzić się z tym, że kamienia nazębnego nie usunie i przebarwień z nim związanych również. Podobnie sprawa wygląda z naturalnymi przebarwieniami struktury zębów. Z tym poradzi sobie jedynie drogie profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa. Jestem jednak pewna, że każdy kto choć raz spróbuje będzie wracał do tej metody, bo ona naprawdę działa. Nawet jeśli masz problem z kamieniem nazębnym to węgiel i tak rozjaśni Twój uśmiech usuwając inne przebarwienia. Dodatkowo coś, co zauważyłam po zastosowaniu węgla aktywnego, to fakt, że zęby wydają się niesamowicie czyste. Zęby są gładkie i gwarantuję, że będziecie ciągle przeciągać po nich językiem. ?

Kuracje należy stosować początkowo około 3 razy w tygodniu. Później dla utrzymania efektu wystarczy nawet raz w tygodniu.

Uwaga!

Nie musicie przeznaczać do tego celu odrębnej szczoteczki. Mimo swojej barwy węgiel jej nie zabarwi i nie zniszczy.

Węgiel w porównaniu do innych metod domowego wybielania zębów takich jak soda oczyszczona czy kwasy owocowe jest mniej inwazyjny i nie powoduje nadwrażliwości oraz uszkodzeń szkliwa.

Próbowaliście kiedyś tej metody? Jakie były jej rezultaty?

 

Węgiel aktywny (leczniczy) właściwości i zastosowania

Nieraz pewnie spotkaliście się z określeniem węgiel aktywny lub węgiel leczniczy. Rzeczywiście istnieje coś takiego i w dzisiejszym poście postaram się przybliżyć Wam jak wiele ról może pełnić on w naszym życiu. Niebawem przetestuję również jeden bardzo fajny „beauty hack”, ale o tym w kolejny poście(już dostępny – zapraszamy do lektury!), bo dziś skupimy się na samym węglu oraz na tym jak przydatny jest on w dzisiejszym zanieczyszczonym świecie.

Węgiel aktywny (spotykana jest też nazwa „aktywowany”) składa się głównie z węgla pierwiastkowego oraz grafitu. Jego główną cechą jako substancji jest bardzo duża powierzchnia w przeliczeniu na jednostkę masy. Cecha ta powoduje, że węgiel aktywny jest doskonałym absorbentem wielu związków chemicznych. Zaleta ta jest sukcesywnie wykorzystywana w wielu dziedzinach naszego życia.

Węgiel aktywowany jest często modyfikowany np. poprzez impregnację rozmaitymi związkami chemicznymi, aby mógł w bardziej dokładny i wybiórczy sposób absorbować niepożądane substancje.

Substancja ta jest całkowicie nietoksyczna, tania w produkcji oraz łatwa w utylizacji.

Gdzie spotkamy węgiel aktywny?

W medycynie – stosowany do leczenia układu pokarmowego, szczególnie biegunki, niestrawności czy nadmiernego wydzielania gazów. Po konsultacjach lekarskich można go również zażywać do odtruwania z leków, a także do usuwania bakterii i toksyn z układu pokarmowego.

W technice – jako składnik pochłaniacza gazów i szkodliwych substancji. Od kilku lat np. można spotkać papierosy z filtrem o wkładzie węglowym. Wykorzystuje się go również w takich urządzeniach jak lodówki czy klimatyzatory.

W przemyśle chemicznym – jako katalizator lub oraz nośnik stały dla innych katalizatorów.

Do uzdatniania wody – występuje również w filtrach używanych w gospodarstwach domowych. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia występujące w wodzie, poprawia smak, wygląd, klarowność, usuwa pestycydy.

W elektronice – pozwala na uzyskanie ogromnych pojemności w kondensatorach.

W akwarystyce – jako wkład filtrujący, który pozwala na usunięcie zanieczyszczeń oraz szkodliwych związków chemicznych z wody.

W przemyśle spożywczym – do odbarwiania produktów spożywczych takich jak glukoza czy cukier.

W przemyśle wydobywczym – do oczyszczania gazu ziemnego, biogazu.

W przemyśle alkoholowym – do usuwania nieprzyjemnego zapachu z destylatów.

Szczegółów można by wymieniać setki. Starałam się Wam tylko przybliżyć jak ogromne możliwości ze sobą niesie i jak wiele dobrego robi w naszym życiu codziennym oraz w różnych gałęziach przemysłu. Co ważne jest to składnik pochodzenia naturalnego i nie wpływa negatywnie na przyrodę.

Jak często spotykacie się z węglem aktywnym w Waszym życiu? Spodziewaliście się, że robi tak wiele dobrego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here